جدیدترین اخبار

اخبار 1

نخستین جشنواره غذای سالم با عنوان طعم سبز کارآفرینی برگزار می شود

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی نیم ور:

نخستین جشنواره غذای سالم با عنوان طعم سبز کارآفرینی برگزار می شود

مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی نیم ور و با همکاری دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه این مرکز در نظر دارد جشنواره غذای سالم با عنوان" طعم سبز کارآفرینی" در محل دانشگاه برگزار نماید.

ریاست مرکز علمی کاربردی نیم ور گفت:تضمین سلامت محصولات و فرآورده‌های غذایی مورد مصرف جامعه در هر کشور مهم‌ترین شاخص پایداری سلامت اجتماعی و اقتصادی به شمار می‌رود و این مسئله نه تنها از حیث کمی و کیفی بلکه از نظر الگوهای مصرف و شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی نیز اهمیت بسیار دارد.  

در ادامه مهندس علی عباس رئیس محمدی با اشاره به برگزاری جشنواره غذا برای اولین بار در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ور افزود:هر سال برنامه‌هایی در جهت فرهنگ سازی مصرف فرآورده‌های سالم غذایی در قالب برنامه‌های فرهنگی و آموزشی برگزار می‌شود که امسال نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته  مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی نیم ور قصد دارد این جشنواره را به صورت شهرستانی برگزار نماید.

رئیس محمدی خاطر نشان کرد: این جشنواره با رویکرد اقتصاد مقاومتی و پخت غذای بدون گوشت با شعار خلاقیت، نوآوری و غذای سالم و همچنین با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دانشجویان می تواند خانواده ها را به استفاده از غذای سالم و بهداشتی ترغیب نماید.

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از محصولات کشاورزی منطقه و کارآفرینی در این بخش گفت : می توان در زمینه تولید غذای سالم زمینه اشتغال به کار  افراد جویای کار و تولیدکنندگان و پیشگامان تولید محصولات سالم را فراهم نمود.

ایشان در ادامه افزود: خوشبختانه استقبال خوب جهت حضور در این رویداد را نشان از ترویج فرهنگ استفاده از محصولات سالم  در بین اقشار مختلف مردم دانشت و ابراز امیدواری کرد، اگر با ارائه راهکارهایهدف دار و برنامه ریزی شده بتوانیم در اشاعه فرهنگ مصرف غذای سالم درست قدم برداریم شاهد نتایج مثبت آن در بخش کلان جامعه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در فضای وسیع‌ و با برنامه ریزی دقیق برگزار می شودگفت: در حاشیه برگزاری جشنواره غذای سالم ویژه برنامه‌های متنوع از جمله اجرای موسیقی سنتی، پخت آش محلی نیم ور، مسابقه عکاسی دست های هنرمند و مولودی خوانی و..... همراه می باشد.

ریاست مرکز علمی کاربردی نیم ور در خاتمه افزود: مسابقه آشپزی با هدف طبخ غذاهای سالم در کمترین زمان و با ساده ترین غذاها با حضور شرکت کنندگان در جشنواره  برگزار می‌شود و به افراد برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.

این جشنواره 16 شهریور ماه در محل مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی نیم ور برگزار می شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این جشنواره می‌توانند با شماره‌های دبیرخانه جشنواره 08643324797-08643324777 تماس حاصل نمایند.

آدرس ما در سروش

جستجو در سایت

نمایش اوقات شرعی